Biz Kimiz?

 Özel İrem Özel Eğitim Kurumları, kurucuları Gülçimen ve Zülfikar Akar çiftinin kızları önce Derya, birkaç yıl aradan sonra Tuğba'nın zihinsel engelli olarak doğmaları sonucunda çekilen sıkıntıların, çaresizliklerin ve umudun meyvesidir. 


     Çocukların doğumlarını takiben o günlerin koşullarında yapılabileceklerin en iyisini yapabilmek çabası ve umuduyla yola çıkan Akar çifti, neredeyse Türkiye'nin konu ile ilgili bütün uzman hekimleri ve hastaneleri ile tanışmışlardı. 
 
 
 

     Tıbben yapılabilecekleri dahi sınırlı iken bir şeyin önemle farkına varmışlardı; özel eğitim. Bu çocuklara günlük yaşamda ve sosyal yaşama uyumda gerekli becerilerin sadece özel eğitim ile kazandırılabileceğini tespit etmişlerdir. 

     Zülfikar Akar daha 90lı yılların başlarında benzer sorunlarla iç içe olan aileleri bir dernek çatısı altında toplama ve güç birliği yapma gayreti ile yola çıkmıştır. Sonraki yıllarda Bursa Özürlüler Birliğinin kuruluşuna öncülük ederek, Zihinsel Engelliler Federasyonunda görev alarak ve nihayet Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkanı olarak en üst düzeyde temsil ve hizmetlerin organizasyonunda bulunmuştur.  

     Mülkiyeti kendilerine ait binada 2004 yılında Özel İrem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi hizmete açılmıştır. 

       İrem Özel Eğitim Kurumları bünyesinde çalışan uzmanların ve bazı velilerin katılımı ile kurulan SOYAD-Sosyal Yaşama ve Eğitime Katkı Derneğinin desteği ile AB projeleri ve özel eğitim alanında uluslararası işbirlikleri geliştirilmektedir

© 2015 İrem Eğitim Tüm hakları saklıdır.
Bursa Web Tasarım burun estetiği bursa Türkiye Satışı Bursa Seo Anaokulu Donanımları Bursa Tüp Bebek Merkezi